November 89 a súčasnosť - je to vôbec rozdiel?

Autor: Veronika Andrejková | 31.1.2014 o 22:30 | (upravené 27.3.2014 o 18:35) Karma článku: 12,74 | Prečítané:  1283x

Všetci vieme, alebo by sme aspoň mali, čo Nežná revolúcia je, ako nám zmenila životy, osudy, kvalitu života. Alebo nie? Zmenilo sa odvtedy niečo?

Je to rozdiel? Mal by byť. Naši rodičia, alebo aj vy sami, ste tam stáli. Chcem vám vzdať hold. Študentom, ktorí nabrali odvahu vyjsť do ulíc a otvorene protestovať, zaistiť slobodu svojim deťom. Ak by vám to nevyšlo, možno by som na základnej škole mala inú prvú pani učiteľku, pretože aj ona bola v Bratislave protestovať. Nenaučila by ma priamo povedať si svoj názor a stáť si za ním, nevedela by som sa teraz objektívne pozerať na spoločenské dianie. Avšak, máme naozaj to, čo ste nám vtedy vyštrngali? Ja stále vidím tajné politické spolky a diskusie po baroch, krčmách, stále tam sa ukrývajú tí najväčší odborníci. A často ste nimi práve vy, ktorí ste tam stáli, práve vaša generácia nás stále učí povedať si svoje v pohodlí domova, ale voliť? Načo? Veď nie je koho. Presne tým sa len potvrdzuje výrok: "Plná huba, prázdnych slov." A tak tu máme stále pri moci tú istú stranu len so zmeneným názvom. Stále tých istých ľudí len v krajšom a mladšom prevedení. Stále niekoho, kto nám skáče po hlave a my mu ju s radosťou prenecháme. Ale... My máme v ruckách moc. My sa nielenže môžeme, ale musíme postaviť proti. A keď sa zodpovedne postavíme proti, práve vtedy to pôjde. Áno, jeden hlas veľa toho nespraví, ale čo tak stovky, tisícky, milión. No ten milión nebude miliónom bez toho môjho.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Dávajte pozor, kam šliapete. Bitka o Mosul sa vlastne len začala

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Vojna proti Islamskému štátu už dávno nie je bojom o územie

Región bude krvácať dlhé roky.


Už ste čítali?